REFERANSLAR » Genel Yalıtım Sistemleri Referansları
DELPHİN PLATINUM OTEL

PROJE ADI DELPHİN PLATINUM OTEL
MÜŞTERİ ADI CÖMERTOĞLU OTELCİLİK VE TİC. A.Ş.
PROJE MEVKİ ALANYA / ANTALYA
PROJE YILI 2013-2014
PROJE METRAJI 55.000 m²


Proje Özelikleri

Alanya Okurcalar Mevkiinde Konumlanan 8000 m² Alana Sahip 5yıldızlı Delphin Platinum otel 6kat 447oda Kapasitesi Bölgenin en Kaliteli otelleri arasında yerini almıştır.

Yüksek Performanslı Su Yalıtımı Uygulamaları

Denize sıfır konumlanmış ve 3 bodrum katına sahip projede basınçlı su altında yalıtım detayları çözülmüştür. Bu sebeple temel perde yalıtım uygulamlarında uzun ömürlü esnek yalıtım sağlayan FOX ELASTOPLUS 2K FS542 bitüm Kauçuk esaslı izolasyon malzemesi tercih edilmiştir. Katlar arasında 160gr Donatı filesi kullanılarak 3 katta uygulama yapılmıştır.

Balkon izolasyonlarında FOX MULTISEAL FS367 çimento esaslı yarı elastik su yalıtım ürünü uygulanarak yalıtım tamamlanmıştır. Havuz-Banyo-Su Depoları izolasyonlarında FOX MULTISEAL FS478 çimento esaslı tam elastik su yalıtım ürünü kullanılmıştır. Çatı Teras yalıtımlarında poliüretan esaslı, düşük viskoliteli, çatlak köprülüme özelliği olan FOX PURMAX 2K tercih edilmiştir.

Betonarme Yüzey Tamiratları ve Güçlendirme

FOX MORTAR FC188T çimento esaslı yüksek mukavemetli tamir harcı ile teras su depoları taban duvar birleşimlerinde pah uygulaması yapılmıştır. FOX GRAUT FC155 yüksek mukavemetli akışkan kıvamlı grout harcı ile banyo balkon havuz lamba kasaları teras ve mutfak giderleri etraf boşlukları doldurularak sağlama alınmıştır.

Yüksek Elastikiyet ve Dayanımda Özel Mastik ve Bant Uygulaması

Havuz teras genleşme derzlerinde FOX PURSEAL AQUA PL900 mastik kullanılmıştır. Dilatasyon su yalıtım sistemlerinde dolgu ve su yalıtımları için özel modifiye edilmiş poliüretan esaslı FOX PURMAX MASTIC tercih edilmiştir. Dilatasyon bantı FOX COMBOTAPE 200/1 mm FOX EPOMORTAR FC510 epoksi ankraj montaj tamir harcı ile yapıştırılmıştır.

Hijyenik ve Dekoratif Kaplamalar

İçme suyu depoları ve havuz denge tanklarının içi hijyenik özelliği nedeniyle Epoksi esaslı FOX EPOCOTE FS190 ile kaplanmıştır.

Çatı Kaplamaları

Buhar kesici örtü, 8 cm kalınlıkta Taş yünü ısı levhası ve kenet çatı sistemi uygulaması.

Asma Tavan Kaplama

Mutfak ve çamaşırhane bölümünde 60x60 0,60 mm clip-in sistem ral 9010 metal asma tavan yapılmıştır.

0242 346 29 76 - 0242 344 74 65    /    sarilar@sarilaryapi.com.tr

Tüm hakları Sarılar’a aittir, izinsiz kullanılamaz © 2016

Tasarım Ajansweb