REFERANSLAR » Su Yalıtım Sistemleri Referansları
AZURA OTEL ALANYA

PROJE ADI AZURA OTEL ALANYA
MÜŞTERİ ADI CEBECİ İNŞAAT
PROJE MEVKİ ALANYA / ANTALYA
PROJE YILI 2015
PROJE METRAJI 20.000 m²


Proje Özelikleri

1982 yılında kurulan Cebeci İnşaat bugüne kadar Alanya'nın farklı yerlerinde 1500 daire ve 2 otel, inşa edilmiştir. Eğlence merkezleri, mağazalar, parklar, spor tesisleri, restoranlar, barlar ve spa alanları ile kaliteli bir yaşam alanı sunan Azura Otel projesinde SARILAR YAPI MALZEMELERİ ile sorunların çözümü sağlanmıştır.

Yüksek Performanslı Su Yalıtımı Uygulamaları

Temel perde yalıtım uygulamalarında uzun ömürlü esnek yalıtım sağlayan FOX ELASTOPLUS 2K FS542 bitüm Kauçuk esaslı izolasyon malzemesi tercih edilmiştir. Katlar arasında 160gr Donatı filesi kullanılarak 3 katta uygulama yapılmıştır.Balkon izolasyonların da FOX MULTISEAL FS367 çimento esaslı yarı elastik su yalıtım ürünü uygulanarak yalıtım tamamlanmıştır. Havuz-Banyo-Su Depoları izolasyonların da FOX MULTISEAL FS478 çimento esaslı tam elastik su yalıtım ürünü kullanılmıştır. Projenin açık teraslarında poliüretan esaslı, alifatik, tek kat olarak uygulanan, çift kompenantlı % 675 elastikiyete sahip, FOX PURMAX ULTRA kullanılmıştır.

Betonarme Yüzey Tamiratları ve Güçlendirme

FOX MORTAR FC188T çimento esaslı yüksek mukavemetli tamir harcı ile teras su depoları taban duvar birleşimlerinde pah uygulaması yapılmıştır. FOX GRAUT FC155 yüksek mukavemetli akışkan kıvamlı grout harcı ile banyo balkon havuz lamba kasaları teras ve mutfak giderleri etraf boşlukları doldurularak sağlama alınmıştır. Yüksek Elastikiyet ve Dayanımda Özel Mastik ve Bant Uygulaması Havuz teras genleşme derzlerinde FOX PURSEAL AQUA PL900 mastik kullanılmıştır. Dilatasyon su yalıtım sistemlerinde dolgu ve su yalıtımları için özel modifiye edilmiş poliüretan esaslı FOX PURMAX MASTIC tercih edilmiştir. Dilatasyon bantı FOX COMBOTAPE 200/1 mm FOX EPOMORTAR FC510 epoksi ankraj montaj tamir harcı ile yapıştırılmıştır.

Hijyenik ve Dekoratif Kaplamalar

İçme suyu depoları ve havuz denge tanklarının içi hijyenik özelliği nedeniyle Epoksi esaslı FOX EPOCOTE FS190 ile kaplanmıştır.

Ses yalıtımı

Disco kapalı alanının tavan ve duvarlarında yüksek yoğunlukta taş yünü ve akustik ses düzenleyici ve yangın geciktirici sünger kullanılmıştır.

0242 346 29 76 - 0242 344 74 65    /    sarilar@sarilaryapi.com.tr

Tüm hakları Sarılar’a aittir, izinsiz kullanılamaz © 2016

Tasarım Ajansweb